راه اندازی وبینار و وب کنفرانس

میتینگ، وبینار، کلاس مجازی، سامانه وب کنفرانس

به دلیل بالا رفتن نیار به برگزاری کلاسهای آنلاین، برگزاری کنفرانس‌های تحت وب و آموزش مهارت‌ها از راه دور، لزوم استفاده از یک سیستم برای مدیریت و برقراری این سرویس‌ها احساس می‌شود.
بوسیله سیستم وب کنفرانس پارس فناوران، معنای حقیقی ارتباط مجازی شکل می‌گیرد. با تعیین زمان، کاربران از هر کجای دنیا بدون نیاز به نصب نرم افزار در جلسات حضور می‌یابند. با استفاده از اسناد از پیش آماده شده مانند PowerPoint، تصاویر و نوشته‌های مورد نظر خود و همچنین با نوشتن بر روی تخته white-board مجازی، جلسه را با بالا‌ترین کیفیت مدیریت می‌کنند. در این میان جلسه نیز همزمان ضبط شده و بعد از اتمام در اختیار کاربران قرار داده می‌شود.


:: وب کنفرانس در یک نگاه

زمان از جمله منابع مهم هر سازمانی می‌باشد. مجموعه‌هایی که موفق به مدیریت صحیح زمان در سازمان خود گشته‌اند از رقبای خود پیشی گرفته‌اند.
زمانی که شما جلسه کاری خود را در محل شرکت برگزار می‌کنید شاید تنها زمان منبع از دست رفته شما نباشد در این موقع شما علاوه بر زمان از دست رفته، خستگی کارمندان خود، کاهش کیفیت جلسات کاری در اثر خستگی، تاخیر در شروع جلسات و مشکل بودن تنظیم جلسات کاری را نیز به همراه خواهید داشت. سامانه وب کنفرانس پارس فناوران سیستمی است که بسیاری از مشکلات فوق را برطرف می‌نماید. از طریف این سامانه همکاران شما بدون نیاز به جابجایی فیزیکی و مشکلات ناشی از آن، تنها از طریق اینترنت در جلسه کاری سازمان شرکت نموده و اهداف جلسات را دنبال می‌نمایند. این سامانه پیاده سازی مفهوم دورکاری را محقق می‌سازد.


:: راه کارهای وب کنفرانس

- آموزش از راه دور : یکی از کاربردهای وب کنفرانس، آموزش از راه دور می‌باشد. وب کنفرانس ارتباط بین استاتید و دانشجویان را در هر نقطه‌ای که باشند مقدور می‌سازد.
- صرفه جوئی در هزینه‌ها : با استفاده از وب کنفرانس امکان برقراری جلسات بدون نیاز به جابجائی فیزیکی افراد، صرفه جوئی فوق العاده‌ای در هزینه‌ها ایجاد می‌کتد.
- ارتباط زنده تصویری : یکی از رایج‌ترین موارد استفاده از سیستم وب کنفرانس، برقراری ارتباط زنده تصویری بین نقاط مختلف جغرافیائی می‌باشد.
- پزشکی از راه دور : با استفاده از سیستم وب کنفرانس، امکان انتقال اطلاعات بیمار عکسهای رادیولوژی نتایج آزمایشات نوار قلب و... از راه دور فراهم می‌گردد.
- صرفه جوئی در زمان : با استفاده از وب کنفرانس و بوجود آوردن امکان برقراری جلسات ویدیویی به صورت زنده، صرفه جوئی قابل توجهی در وقت صورت خواهد گرفت.
- حراست ویدئویی : با استفاده از این تکنولوژی نظارت تصویری مکانهای مختلف از هر نقطه بدون در نظرگرفتن موقعیت جغرافیائی آن‌ها مقدور می‌باشد.
- سمینار آنلاین : ورود آسان حاضران و متمرکز سازی شرکت کنندگان توسط این سیستم امکان برگزاری سمینارهای آنلاین می‌سر خواهد شد.


:: امنیت وب کنفرانس / گذرواژه ها / رمزگذاری SSL,TLS

وب کنفرانس، نرم افزاری برای برقراری جلسات اداری و تجاری است که در نهایت سازگاری با پروکسی و فایروال ها طراحی شده است. وب کنفرانس امکان انتخاب برگزاری جلسه امن و نیز تخصیص گذرواژه برای جلسه را فراهم می کند. در حالت برگزاری جلسه امن، همه شرکت کنندگان با یک خط ارتباطی رمزگذاری شده SSL3/TLS به سامانه متصل می گردند. این اتصال امن امکان هرگونه استراق سمع را از میان برمی دارد.


:: ویژگی های وب کنفرانس

- صرفه جویی در زمان و هزینه
- پاسخگوی تمام نیازهای جلسات آنلاین شما از به اشتراک گذاری Desktop تا همکاری در پروژه‌های پیجیده.
- امکان ساخت سریع دوره‌های آموزشی با تاثیر بالا و جابجایی کلاس‌های مجازی در لحظه
- تضمین ورود آسان حاضران و متمرکز سازی شرکت کنندگان توسط محتوای پربار تعاملی.
- عدم نیاز به IP اختصاصی
- مدیریت کاربران و شرکت کنندگان در سیستم وب کنفرانس
- عدم محدودیت تعداد استفاده کنندگان از سیستم
- پشتیبانی و انجام تنظیمات کلی توسط شرکت
- قابلیت کارکردن در سرعتهای محدود
- قابلیت آپلود کردن و نمایش PowerPoint، PDF، ویدئو و صوت
- دارای تخته وایت برد جهت نوشتن بر روی آن
- قابلیت به اشتراک گذاشتن صفحه کامپیو‌تر شخصی برای سایر حضار
- ضبط کنفرانس‌ها و به اشتراک گذاشتن آن
- قابلیت چت کردن با یک یا همه شرکت کنندگان