سیستم اتوماسیون اداری

با قابلیت‌ها و امکانات بی‌شمار

امروزه برای تسهیل در امر مکاتبات و بالا بردن سرعت انتقال داده‌ها، از سیستم‌های مبتنی بر وب اتوماسیون اداری می‌توان بهره برد. این نسل از سیستم‌ها، نرم افزارهائی هستند که توسط آن‌ها، مکاتبات داخلی و خارجی یک سازمان به سرعت و بدون داشتن نیاز به کاغذ، انجام گرفته و لذا نیازی به نامه نگاریهای مرسوم اداری نیست. سیستم‌های یکپارچه اداری بسیار وابسته به دیدگاههای سازمان می‌باشد و این خود بدین معنی است که سیستم اتوماسیون اداری دارای تعاریف متعددی است. با این وجود می‌توان گفت که اتوماسیون اداری، مشتمل بر تمام سیستم‌های الکترونیک رسمی و غیررسمی می‌باشد که به برقراری ارتباط اطلاعات بین اشخاص در داخل و خارج موسسه و بالعکس مربوط می‌شود.
سیستم اتوماسیون اداری پارس فناوران به عنوان یک سیستم مطرح قابلیت‌ها و امکانات بی‌شماری را در اختیار مدیریت سازمان قرار می‌دهد که بتواند با بهره گیری از از آن سازمان بدون کاغذ را به طور نسبی محقق سازد.


:: ویژگی‌های شاخص سیستم اتوماسیون اداری

در اتوماسیون اداری پارس فناوران، کارتابل الکترونیکی یکی از اصلیترین رابطهای کاربری می‌باشد که توسط آن می‌توان به بخش عمده‌ای از اطلاعات مورد نیاز، دسترسی پیدا کرد.
استفاده از محیط کاربری تحت وب بدون نیاز به نصب نرم افزار، امکان بهره گیری از ابزار فرم ساز و موتور گردش کار تعریف عملیات خودکار در کارتابل شامل ایمیل خودکار نامه‌ها، بایگانی، ارجاع و... ارتباط کامل با آرشیو سازمانی و استفاده از سرویس بایگانی در کارتابل امکان مدیریت انواع موجودیتهای اطلاعاتی شامل نامه، فرم اداری، یادداشت اداری، کار و... در کارتابل تهیه گزارشهای مختلف و متنوع از کارتابل. ارجاع کار به سایر کارتابل‌ها به صورت تکی و گروهی. پیگیری کارهای انجام شده با سرعتی بسیار بالا‌تر از کارتابلهای دستی. طبقه بندی سریع و آسان اطلاعات به صورتهای مختلف. تهیه انواع نامه و پیام با انواع پیوستهای متنی، فایلی، صوتی و تصویری. جستجوی سریع و آسان بر روی تمام اطلاعات موجود در کارتابل به صورت ترکیبی. پیگیری کارهای انجام نشده.


:: اطلاعات پايه سیستمی

در اتوماسيون اداري پارس فناوران، پيكربندي اصلي نرم افزار را ، اطلاعات پايه تشكيل مي دهند . اطلاعات پايه ، شامل آن سري از اطلاعاتي هستند كه هنگام پيكر بندي سيستم وارد شده و در زمانهاي بعدي مي توان از آنها استفاده نمود ، به عنوان مثال ، آدرس كارتابهاي ساير كاربراني كه از سيستم استفاده مي كنند براي رونوشتهاي يك نامه . مهمترين اطلاعات پايه اي كه در اين سیستم ، استفاده ميشود ، می توان به موارد زیر اشاره نمود :
تعريف قسمتها و واحدهاي سازماني و ساختار سازماني ، تعريف پرسنل سازمان و كارتابلهاي درون و برون سازماني ، تعيين مسير ارسال و دريافت مكاتبات و كارها ، فوريت انجام كار ، تعريف دفاتر ثبت ( اعم از محرمانه ، عادي و ….) ، اسامي شركتها و سازمانها ، تعريف فرمت چاپ نامه ها ، ثبت امضاء الكترونيكي ، تقويم شمسي و ميلادي ، دفتر تلفن عمومي و خصوصي ، تفويض اختيار كاربران ، تعريف گروه هاي دسترسي ، مشاهده عملكرد كاربران ، كار بر روي تصاوير ( چرخش ، بزرگ نمائي ، .... ) ، امكان بازيابي سيكل مكاتبات و ...

:: گزارشات سیستم

- امکان دريافت گزارشات مديريتي از عملکرد کارتابل پرسنل
- امکان تهيه گزارش از درختواره ارجاعات نامه
- امکان دريافت گزارشات دبيرخانه اي
- امکان دريافت گزارشات از نامه هاي در انتظار پاسخ
- امکان دريافت گزارشات آماري و نموداري به تفکيک واحدها و افراد
- امکان دريافت گزارش پست ها و واحدهاي سازماني
- امکان ذخيره سازي خروجي گزارشات بصورت فايل
- امکان چاپ نامه، چاپ یادداشت اداری و چاپ فرم اداری
- امکان طراحی و تعريف گزارشهای جدید با استفاده از ابزار قدرتمند طراحی گزارش‏های پوي
- و ...